İpek Halı Yıkama

İpek halılar, ipekböceği larvası koza oluşturduğunda üretilen doğal bir protein lifidir. Öncelikle fibroinden oluşan ipek, en güçlü doğal liflerden biridir, ancak ıslandığında gücünün yüzde 20'sini kaybeder. Işığı kırabilmesiyle tanınan ipek, parıldayan halılar oluşturmak için kullanılabilir. Aşındırıcı temizlik maddeleri, sıcak su ve buharlı temizlik ipek elyaflarına zarar verebilir, bu nedenle tüm ipek halılar için profesyonel temizlik önerilir. İpek halıları temizlemek için bazı ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

  • Çırpıcı veya rulo fırçalar ipek halının liflerini çıkarabilir ve halıya zarar verebilir. Bunun yerine ipek halılarınız süpürge ile süpürülmeli. Liflere zarar vermemek adına halılarınızı hafifçe süpürünüz.
  • İpek halınızı dışarıda sallayarak tozu ve pisliği temizleyin. Bu aynı zamanda kokuları gidermek için halıyı havalandırmaya da yardımcı olacaktır.
  • Sıvı dökülmelerine karşı etkilenen bölge beyaz bir bezle hafifçe bastırılarak sıvının emilmesi sağlanmalıdır. Alanın kurumasını beklenmeli. Ancak alanı kurutmak için saç kurutma makinesi gibi ısı kullanmayın. Çünkü bu ipek halınıza zarar verebilir.
  • Renkli sıvı dökülmelerinde kimyasal kullanılmamalı. Çünkü ipek halınızın rengini kalıcı olarak değiştirebilirsiniz. Bunun yerine profesyonel bir ekipten destek almak sizin için daha yararlı olacaktır.

İpek halılarınızı temizlemek için saygın, profesyonel bir halı temizleme hizmeti için bizi seçin! İpek halı ısıya veya kimyasallara maruz kalamaz, bu nedenle ipek halının nasıl temizleneceği konusunda işi uzmanına bırakın. İpek halılar hem ön hem de arka yüzeylerde ipek lifleri için özel olarak formüle edilmiş bir deterjanla yıkanmalıdır.

0(216) 324 18 18