Şagi Halı Yıkama

Shagy halılarının ihtiyaç duyduğu bakım nedeniyle birçok insan bu halıları almakta kararsızlık yaşıyor. Aslında ne zaman ne yapmanız gerektiğini bilirseniz shagy halılarının temizlenmesi oldukça kolaydır. Shagy halılarının temiz kalmasını sağlamak için atmanız gereken bazı adımlar vardır.

Kirleri Çözmek

Shagy halılarının uzun liflerden dolayı kir topladığı bilinmektedir. Bununla birlikte, halının biriktirdiği kiri gevşetmek zor değildir. Bunun için halıyı dışarı çıkarmalı ve uygun bir yere asmalısınız. Sıkışmış kir ve tozu gevşetmek için daha sonra bir süpürgenin kenarına veya halının bir paspas sapı ile çarpmanız gerekir.

Halı, daha sonra birkaç saat güneşli bir yerde bırakılmalıdır. Güneşten gelen ısı, halıda olabilecek toz akarlarını ve bakterileri öldürmeye yardımcı olacaktır.

Halı Vakumlama

Shagy halınızı gerektiği gibi süpürmeniz gerekir ve halının kullanımına bağlı olarak zamanı değişir. Ortalama olarak bunu haftalık olarak yapmanız gerekir, ancak halının üzerinde oynayan evcil hayvanlarınız ve çocuklarınız varsa, bunun günlük yapılması gerekebilir. Shagy halınız, ayakla nadiren basılacak bir yerdeyse, aylık olarak temizleyebilirsiniz.

Halıyı süpürdüğünüzde, eğer bu seçeneğiniz varsa, vakum başlığını yüksek yığına ayarlamalısınız. Kafanın ayarlanabilir olması önemlidir, çünkü bu sayede emiciyi kontrol edebilir ve kafayı halının üzerinde kolayca hareket ettirebilirsiniz. Telleri dışarıya çekebileceğinden, çırpıcı çubuğu veya vakum başlığını hiçbir zaman tüylü bir halı üzerinde kullanmamalısınız.

Ayda bir kez, halıyı ters çevirmeli ve dokuma altını süpürmelisiniz. Bunu yaparken, çırpıcı çubuğunu daha fazla kir almanıza yardımcı olmak için kullanmalısınız. Bir güç kafanız varsa, dikkatli olmanız ve emişin çok güçlü olmadığından emin olmanız gerekir.

Dökülmeleri Temizleme

Shagy halınızın üzerine dökülmeler varsa, onları hemen ıslatmanız gerekir. Bu, kağıt havlular veya havlu kumaşlar gibi açık renkli ve emici bezlerle yapılmalıdır. Daha sonra, döküntüyü ıslatmaya devam etmek için bezi tekrar kullanmadan önce suyun çoğunu sıkmanız gerekir.

Döküntüyü ıslattığınızda, lekeden daha fazla renk kalkıp kalkmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Açık renkli bir bez kullanmanızın nedenlerinden biri de budur. Bunun bir başka nedeni de, lekelerin dökülmesinden daha fazla fark edilmesine neden olacak herhangi bir rengi kumaştan halıya aktarmamanızdır.

Shagy halınızı temizlemek için atmanız gereken birçok adım var. Ancak halınızın daha iyi durumda kalmasını sağlamak için profesyonel halı temizleme makinalarımızda, güvenli bir şekilde temizletmek isterseniz Detay Halı Yıkama olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Halılarınızdaki lekeleri ustaca temizletmek için randevu alabilirsiniz.

0(216) 324 18 18