Makina Halısı Yıkama

Detay halı yıkama tesisleri olarak işinde uzman personelimiz, halı yıkama makinaları, ekipmanları ve hızlı servisimizle halı yıkama sektöründe öncü bir firma olma yolunda ilerlemekteyiz. Halılarınızın temizlik işlemini yaparken oto yıkamacılar gibi halı yıkama işlemi yapmıyoruz. Detay halı yıkama tesislerimiz sadece halı yıkama işlemi yapmaktadır, hijyenik bir ortamı olan halı yıkama fabrikamız için geliştirilmiş, tam otomatik halı yıkama ve halı sıkma makineleri bulunan bir halı yıkama fabrikasıdır. Tesisimizde daha hijyen ve sağlıklı bir yıkama için sürekli kendimizi geliştirme çabasındayız.

Oto yıkama servislerinde araçların yıkandığı alanda halılarınızı yıkatırsanız bu halılarınız için hiç de hijyenik bir halı yıkama sistemi değildir. Çünkü bu yerler yağlı ve kir içindedir asla halı yıkama icin tasarlanmış uygun yerler değildir. Uygun olmayan deterjanlarla halı yıkama işleminin yapıldığı sağlıksız bir alandır. Detay halı yıkama tesislerimizde Halı yıkama işlemi tek tek yapılmaktadır ve asla iki farklı müşterimize ait halılar aynı anda yıkanmamaktadır, halı temizliği  için kullandığımız halı yıkama şampuanı olarak içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan bitkisel özlü halı yıkama şampuanları kullanmaktayız.

Halılarınız evinizden alındıktan sonra karışıklığa meydan vermemek için arkalarından etiketlenir. Daha sonra tesislerimize gelen halılarınız sınıflarına ayrılarak kullanılacak şampuan ve ilaçlara ve yıkama tekniklerine göre ayrılır. Sınıflandırılan halılar cinslerine göre ayrı ayrı dezenfekte edilerek mayt, akar ve mikroplardan arındırılır. Akabinde halılar tam otamatik makinaya verilir. Makinalarımız 60 cm çapında 4 adet fırçalardan ve bu fırçalara ayrı ayrı kumanda eden ve fırçalardan çıkan halıyı daha köpükleri kurumadan durulayan bir sistem olarak çalışmaktadır. Fırçalar birbirinin zıddına dönen bir mekanizmaya sahiptirler. Burada amaç fırçalardan biri halı ipliklerini (hav) sağa yatırarak yıkarken diğer fırça sola yatırarak yıkamakta ve derinlemesine bir temizlik sağlamaktadır.

Halılarınız yıkama işleminden geçerken direk durulamaya girer. Şampuan atıklarından arındırılan halılarınız durulama işlemini takiben sıkma makinalarına girer. Rulo hlinde sarılan halılarınız asla ve asla katlanma, kırılma gibi işlemlere maruz bırakılmadan sıkma makinalarında sıkıldıktan sonra kurutma odalarına alınır. Sıkma makinaları halılarınızı tam manasıyla kurutmaz. Sadece %90 – 95 oranında (evlerdeki çamaşır makinası gibi) suyunu çıkarır. Kurutma odalarında 2 gün havalandırılan halılarınız daha sonra kontrol ve tarama ünitesine geçer.

Tarama ve son kontrolleri yapılan halılarınız eğer temizliği onay alırsa ambalajlanarak servise hazır hale getirilir. Temiz onayı almayan halılar yeniden yıkanmak üzere en baştaki işleme geri döner.

Her halı cinsi, dokuma tekniği, kullanıldığı boya itibariyle (kök boyası, kimyasal boyalar vb.) ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak türlerine uygun halı yıkama şampuanları kullanılarak işleme alınmaktadır. Yıkanan halıların kurutma işlemi kapalı ortamda yapılmaktadır. Kurutma işlemi tamamlanan halılar kirlenmeye ve tozlanmalarına karşı mutlaka kapalı alanda ambalajlanarak teslimata hazır duruma getirilmektedir. Tercihiniz her zaman en doğru halı yıkama tekniklerini kullanan, halı yıkama işlemini mutlaka tecrübeli ve tesisi olan halı yıkama fabrikalarını tercih etmeniz son derece yararınıza olacaktır. Halı yıkama uzmanlık gerektiren hassas ve son derece dikkat gerektiren bir iştir. Firmamıza danışmadan halılarınızı yıkatmayınız.